O nas

E-ZPUE S.A.

Od trzydziestu pięciu lat tworzymy zaawansowane rozwiązania dla elektroenergetyki

ZPUE S.A. to polskie przedsiębiorstwo elektroenergetyczne z wieloletnim doświadczeniem i znakomitą znajomością rynku. Mamy kilka własnych zakładów produkcyjnych: Włoszczowa, Katowice, Gliwice, Pszczyna.

Jesteśmy liderem na rynku

w polsce

Dzięki naszej wiedzy oraz pracy pełnej pasji i zaangażowania staliśmy się jednym z głównych krajowych producentów urządzeń dla elektroenergetyki. Spełniamy się w tym.

i za granicą

Dzisiaj jesteśmy również liderem w Europie i nie zwalniamy tempa! Wyprzedzamy trendy rynkowe, co daje nam przewagę i pozwala utrzymać wysoką pozycję w branży.

Urządzenia ZPUE można spotkać w wielu miejscach w Polsce oraz Unii Europejskiej. Jesteśmy obecni także w wielu odległych zakątkach świata. Dbamy o bezpieczeństwo dostaw oraz odbiorców energii elektrycznej w surowym andyjskim klimacie Chile, na rajskich Karaibach, podrównikowej Afryce, w mroźnej Skandynawii, egzotycznych południowo-wschodnich krańcach Azji oraz w Australii.

W czym się specjalizujemy?

W naszej ofercie znajdują się m.in. kontenerowe stacje transformatorowe, rozdzielnice średniego napięcia (SN) i niskiego napięcia (nN), urządzenia i wyroby do budowy energetycznych linii napowietrznych. Zajmujemy się także handlem urządzeniami i materiałami do budowy sieci i urządzeń elektroenergetycznych.

Bierzemy czynny udział w transformacji energetycznej i staramy się popularyzować rozwiązania przyjazne dla środowiska, dlatego wśród produkowanych przez nas rozwiązań ważne miejsce zajmują również urządzenia dla fotowoltaiki. Ponadto od 2017 roku produkujemy magazyny energii, a dwa lata temu poszerzyliśmy ofertę o stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Kompleksowe rozwiązania do magazynowania energii

mamy propozycje dla przemysłu i klientów indywidualnych

Zaczęliśmy od produkcji przemysłowych magazynów dla energetyki i przemysłu oraz stacji szybkiego ładowania DC. Takie projekty wykonujemy kompleksowo, bo możemy dostarczyć urządzenia do całej infrastruktury. Robimy też huby ładowania.
Oprócz tego widzimy potrzebę wdrażania podobnych urządzeń do użytku domowego, bo coraz więcej osób ma samochody elektryczne i chce je ładować szybko i sprawnie w domu. Wiedząc to, zdecydowaliśmy się rozpocząć sprzedaż urządzeń domowych dla klientów indywidualnych.

Rozumiemy jak duży jest potencjał domowych instalacji fotowoltaicznych w połączeniu z magazynami energii i wierzymy w moc energetyki rozproszonej.
magazyny-energii.jpg

Dlaczego to robimy?

Wprowadzając do naszej oferty nowoczesne rozwiązania odpowiadamy na pilną potrzebę rynku, jaką jest rozwój OZE, magazynów energii i e-mobility. Widzimy, że świat idzie w tym kierunku i my chcemy temu przewodzić. Połączenie instalacji OZE z magazynami energii zwiększa możliwości korzystania z energii odnawialnej poza czasem jej generacji. To z kolei korzystnie wpływa na bezpieczeństwo dostaw energii i zwiększa oszczędności. Chcemy wspierać rozwój tego rynku i mieć znaczący udział w procesie transformacji energetycznej.
Ten sklep internetowy powstał, aby pomóc zrealizować naszą misję. Tworząc go ułatwiamy współpracę z nami firmom wykonawczym, biznesowi, który wchodzi w OZE i e-mobility (restauracje, hotele) oraz klientom indywidualnym.